T-shirt damski z nadrukiem

T-shirt jest tą częścią garderoby, którą znajdziemy w każdej szafie. Zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jest bardzo uniwersalnym elementem ubioru, który możemy łączyć z czym tylko chcemy. Skąd się wziął, czemu zawdzięcza swoją uniwersalność i z czym go nosić? Odpowiedź na wszystkie te pytania znajdziecie tutaj. 

Krótka historia

Dawniej T-shirt noszony był przez mężczyzn jako część bielizny, który nie powinien być widoczny. Z czasem jednak zaczęło się zmieniać jego zastosowanie. Pod koniec XIX wieku znajdował się w wyposażeniu każdego żołnierza. Dzięki temu zyskał on uniwersalność i coraz częściej pojawiał siew garderobach mężczyzn. Ogromną popularność zawdzięcza on filmom „Buntownik bez powodu” oraz „Tramwaj zwany pożądaniem”, w których James Dean i Marlon Brando mieli na sobie właśnie T-shirty.

T-shirt - krótka historia James Dean
T-shirt – krótka historia James Dean

Z czasem stały się one pewnego rodzaju sposobem na głoszenie swoich poglądów. Pojawiały się na nich różnego rodzaju hasła i slogany. Wszyscy je pokochali i każdy chciał mieć tą część garderoby także w swojej szafie.

T-shirt w modzie damskiej – z czym go nosić?

Najpopularniejszym i najczęściej zauważalnym połączeniem, które możemy spotkać dosłownie wszędzie jest zastawienie T-shirtu ze spodniami. Idealnie sprawdzi się na wiele okazji. Wystarczy, że wybierzesz czarne spodnie typu cygaretki, biały, prosty T-shirt i szpilki, takim prostym sposobem powstaje stylizacja idealna do pracy. W połączeniu z jeansami otrzymujemy wygodny strój idealny na spacer, czy spotkanie przy kawie z przyjaciółką.

T-shirt damski - z czym łączyć
T-shirt damski – z czym łączyć

Jeśli cenisz sobie luz i wygodę, to postaw na chyba najpopularniejsze połączenie T-shirtu z leginsami. Sprawdzi się zarówno na co dzień, wtedy wybierz tylko taki o odpowiedniej długości, aby zasłaniał biodra. Wybierając się na trening możesz postawić już na taki w standardowym rozmiarze. Pamiętaj, aby nie łączyć wzorów na T-shircie z tymi na leginsach. Zdecyduj się na jedną opcję, aby nie powstał chaos i aby stylizacja była spójna.

Jeśli lubisz bardziej kobiece stylizacje, możesz łączyć go również ze spódnicą. Bez względu jaki fason wybierzesz, takie połączenie doda Ci lekkości i odejmie lat.

Jak jest u Was? Lubicie T-shirty? Z czym je najczęściej nosicie? Dawajcie znać w komentarzach 🙂