Styl na drwala – nowoczesne podejście do mody męskiej

Modowym drwalem można nazwać mężczyznę świadomego swojej atrakcyjności, ale jednocześnie bardzo męskiego. Jego prezencja jest dowodem na to, że dba on o swoją urodę – ma zawsze świetnie ułożone włosy, dobrze wypielęgnowana brodę i wąsy, a wybierane przez niego ubrania zdają się być wprost stworzone dla jego sylwetki, bo idealnie układają się na ciele.

Jednocześnie nie ma w tym stylu przesady. Stylizacje, mimo iż efektowne, są stosunkowo proste i bazują na podobnych elementach, które oddzielnie mogłyby wyglądać bardzo zwyczajnie. Dodatków praktycznie się nie stosuje, wyjątkiem są te, które pełnią jakąś konkretną praktyczną funkcję, czego przykładem jest obcisła prosta czapka dającą ochronę przed wiatrem. Główną dekoracją stylizacji jest natomiast zarost. Duża broda w połączeniu z podkręconym wąsem naprawdę robią wrażenie.

Podstawowe zasady stylistyczne


W stylu drwala nie brakuje luzu i swego rodzaju nonszalancji. Rękawy kraciastej koszuli zostają zawinięte na wysokość łokcia, spodnie zostają wsunięte w celowo niedbale zawiązane trapery, a dopasowaną bomberkę męską pozostawia się niedopiętą, odsłaniając kratę koszuli i dodatkowy pasek. Pojedyncze elementy stroju wyglądają trochę tak, jak gdyby wzięły się z przypadku, ale jednak wspólnie tworzą bardzo spójną i estetyczną całość, bo w rzeczywistości każda stylizacja jest idealnie przemyślana i opracowana w każdym detalu.

W stylu drwala nie można sobie pozwolić na niechlujny wygląd. Jeżeli chce się nosić brodę, trzeba przystrzygać ją przynajmniej raz na dwa tygodnie, a codziennie w domu należy ją pielęgnować i stylizować przy pomocy odpowiednich produktów, by zawsze była idealnie ułożona. Dokładnie to samo można powiedzieć o wąsie i włosach. Bujny zarost w stylu drwala jest czymś pożądanym, a wręcz wymaganym, jednakże ma to być zarost zawsze zadbany, a nie po prostu zapuszczona długa broda, która wygląda tak, jak gdyby nie była przystrzygana miesiącami.

Niezbędniki garderoby drwala


Najczęściej powtarzającym się elementem w stylizacjach na drwala jest klasyczna kraciasta koszula. Wykonana z flaneli, czyli miękkiej tkaniny (najczęściej bawełnianej, rzadziej wełnianej), zapewnia przytulny i komfortowy wygląd, a przy tym pozostaje męska, bo jednocześnie nasuwa na myśl różne prace fizyczne, gdyż dawniej to właśnie w takich koszulach mężczyźni przeważnie pracowali na farmach, polach i w lasach, chociażby przy wycince drzew. Inne wskazane górne części garderoby to proste t-shirty z okrągłym małym dekoltem i cieńsze koszulki z dekoltem w literę V. Zawsze jednokolorowe. Najlepiej czarne, szare, białe lub w kolorze khaki.

Co z dołem? Tutaj wybór jest bardzo prosty, gdyż tym wyborem prawie zawsze są jeansy regular. To kultowy już model, zdecydowanie najbardziej uniwersalny spośród wszystkich wariantów jeansowych spodni, charakteryzujący się prostymi, ale delikatnie luźnymi i nieco odstającymi od nóg nogawkami, często za długimi i zawiniętymi na butach lub wsadzonymi do traperów. Z kolei odzieżą wierzchnią w stylizacjach na drwala często jest prosta bomberka męska. Jej czarny kolor i minimalistyczny krój znakomicie pasują do kraciastych koszul, szarych swetrów i niebieskich jeansów.

Jeśli chodzi natomiast o dodatki do stylizacji, najczęściej w tej roli występują buty, zwykle masywne trapery lub bardziej dopasowane sztyblety, czasem też dodatkowe szelki, które przy okazji mają za zadanie podtrzymać spodnie i zapewnić dodatkową wygodę. Dozwolone są również minimalistyczne elementy biżuteryjne – np. rzemykowa gruba bransoleta albo porządny zegarek zdobiony skórzanymi elementami.

męska bomberka

Ostateczne porady


Mężczyzna, który zamierza wprowadzić do swojej codzienności styl na drwala, powinien w pierwszej kolejności skupić się na tym, by po prostu o siebie zadbać i zapewnić sobie niezbędną podstawę, jaką będzie w tym przypadku dobra wystylizowaną fryzura oraz odpowiednio przystrzyżony i wymodelowany zarost. Sekret strojów tkwi w starannym łączeniu poszczególnych elementów i dopasowywaniu ich do sylwetki. Trzeba mieć też niemałą odwagę do tego, by te wszystkie zmiany wprowadzić w życie.

Comments are closed.